Celní odbavení při dovozu

Vyřizujeme celní odbavení při dovozu kusových, kamionových a kontejnerových zásilek s následným propuštěním zboží do volného oběhu. Postaráme se o hladký průběh celního řízení při dovozu vozidel ze zahraničí.

Dovoznímu clu podléhá každé dovážené zboží, které je dováženo z třetích zení, s výjimkou zboží, které je v celním sazebníku a v celním zákoně výslovně uvedené, jako zboží bez cla. Zboží dopravené do tuzemska, musí být předloženo osobou, která ho do tuzemska dopravila, bez zbytečného odkladu, s neporušenou celní uzávěrou, k celnímu odbavení. Celní řízení se zahajuje podáním celního prohlášení na předepsaném tiskopise „Jednotná celní deklarace“ JCD. Celní prohlášení předloží dovozce, nebo dopravce, tedy deklarant. Celní řízení se provádí za jeho přítomnosti. Pro uplatnění smluvního a preferenčního cla musíme mít od importéra prohlášení o původu zboží tj. doklad EUR 1, nebo prohlášení na faktuře.

Nabízíme přímé zastoupení při celním odbavení. Celní poradenství a služby při dovozu vozidel ze Švýcarska, USA, Kanady i UAE.

Na žádost a na náklady dovozce může proběhnout dovozní celní řízení v místě vykládky. Častějším způsobem však je, že dovozní celní řízení probíhá v celním prostoru vnitrostátní celnice, jsou to prostory vyjmenované, např. celní sklad, parkoviště, určené koleje železniční stanice, letištní prostory atd.

Pro rovnoprávný vztah s celním úřadem je nezbytně nutné se detailně seznámit s Celním zákonem č.13/1993 Sb., včetně novelizace a jeho přílohami i prováděcími vyhláškami.

Čím začít?

Stisknutím tlačítka Odeslat souhlasíte se zpracováním osobních údajů, které jsou nezbytné pro vypracování nabídky.

Napište nám

Nechte nám na sebe kontakt a sami se vám ozveme do čtyř hodin v pracovní dny a v následující pracovní den, pokud píšete po pracovní době nebo o víkendu.

Zodpovíme vaše otázky a řekneme vám, jak postupovat.

Chcete začít jednat hned?
Čekáme na +420 607 737 727
Těšíme se na vás od 9 do 18 hod, po – pá.

Zahájit chat
Jak Vám můžeme pomoci?
Dobrý den, hledáte přepravu pro Vaše auto, motorku, čtyřkolku nebo loď? Rádi zodpovíme Vaše dotazy...