FAQ

FAQ

Časté dotazy

Připravili jsme pro Vás odpovědi na nejčastější dotazy, které si můžete v souvislosti s přepravou automobilu pokládat. Pokud jste nenajdete odpověď na Vaši otázku, tak se nám ozvěte. Rádi Vám pomůžeme.

Quality service

Nam dictum felis sed diam volutpat ultricies.

Great support

Nam dictum felis sed diam volutpat ultricies.

Experience

Nam dictum felis sed diam volutpat ultricies.

Flexible schedule

Nam dictum felis sed diam volutpat ultricies.

Import vozidel za zahraničí

Jak funguje přeprava vozidel?

Přeprava vozidel je realizována vlastními přepravníky i prostřednictvím smluvních partnerů, kteří jsou součástí naší dopravní sítě. Disponujeme tak přepravníky od nejmenších (kapacita 1 vozidlo) až po největší soupravy (kapacita 6 až 10 vozidel). To nám dovoluje zvolit vždy to nejlepší řešení Vaší přepravy. Přepravy zajišťujeme kusové (od 1 ks) i celovozové (v počtu 6 – 10 vozidel) téměř odkudkoli z EU a Švýcarska. Vozidla přepravujeme na speciálních přepravních vozidlech (autopřepravníky, plachtové přívěsy, podvalníky).

Jak vozidla přepravujete?

Disponujeme 25 přepravníky od nejmenších (kapacita 2 vozidla) až po největší soupravy (kapacita až 10 vozidel). To nám dovoluje zvolit vždy to nejlepší řešení Vaší přepravy. Díky tomu dokážeme realizovat přepravy automobilů již od 1 ks téměř odkudkoli z EU a Švýcarska. Disponujeme také několika logistickými plochami pro překládku a uskladnění vozidel.

Jak funguje objednání přepravy?

Naši zákazníci realizují objednání přeprav přes objednávkový formulář, nebo pomocí e-mailové objednávky. Žádné telefonování není nutné. Po obdržení informací o nakládce dispečer ihned zaplánuje vozidla určená k transportu na plánovací mapě, nebo je v případě volné kapacity může rovnou přidělit řidiči k naložení. Po zaplánování přepravy Vám vystavíme zálohovou fakturu na rezervaci přepravního místa. Ihned po úspěšné úhradě rezervace Vám přijde sms potvrzení na Váš mobilní telefon.

Kolik stojí přeprava automobilu?

Abychom mohli připravit cenovou nabídku přepravy, budeme od vás potřebovat nějaké vstupní údaje, nebudete-li posílat nabídku konkurenční. Budeme potřebovat vědět místo nakládky a místo složení. Samozřejmě musíme mít informace o tom co se bude přepravovat – značku, model automobilu a cenu přepravovaného nákladu.

Jak zjistím přesnou cenu přepravy?

Cena dopravy závisí na přesném rozsahu služeb, které chcete využít. Například typ vozidla (auto, motocykl, loď nebo jiný typ vozidla), typ přepravy (otevřená nebo uzavřená přeprava), odpovědnost (základní pojištění odpovědnosti nebo přepravy), nebo zda nám auto přistavíte, nebo zda budeme Vaše vozidlo vyzvedávat na konkrétní adrese. Proto prosím pochopte, že konkrétní cenovou nabídku Vám můžeme poskytnout až v rámci Vaší nezávazné poptávky na přepravu.

Kam moje vozidlo Vaše firma odveze?

Naše přepravní společnost v podstatě odveze vaše vozidlo tam, kam se spolu domluvíme. Záleží to vlastně jen na Vás. Disponujeme několika logistickými plochami pro překládku a uskladnění vozidel. V Praze, Liberci, Plzni, České Lípě, Praze a ve Valašském Meziříčí, kde si vozidlo můžete pohodlně vyzvednout.

Může být vozidlo naloženo jiným nákladem?

Ne, nakládání vozidel většími předměty je pro přepravu oficiálně zakázáno a může vést ke ztrátě odpovědnosti přepravce. Během přepravy mohou být ve vozidle pouze předměty, které mají být deklarovány jako příslušenství vozidla.

Mohu rezervaci přepravního místa zrušit?

Ano, zrušení rezervace přepravního místa lze bez sankce provést nejpozději do 48 hodin od objednání přepravy a to prostřednictvím e-mailu dispo@prepravaautomobilu.cz. Po uplynutí této lhůty Vám bude účtován stornopoplatek ve výši 50% z částky za rezervaci přepravního místa. Po obdržení informační DISPO zprávy o termínu nakládky již nelze rezervaci přepravního místa zrušit a v případě, že vozidlo nenaložíme Vám bude účtován stornopoplatek ve výši 100% přepravného. Po zrušení rezervace přepravního místa od nás do 2 dnů obdržíte vrácení platby na Váš bankovní účet. Platba bude vrácena na bankovní účet ze kterého byla platba zálohové faktury přijata.

Export vozidel do zahraničí

Jak zjistím přesnou cenu přepravy?

Abychom mohli připravit cenovou nabídku přepravy, budeme od vás potřebovat nějaké vstupní údaje, nebudete-li posílat nabídku konkurenční. Budeme potřebovat vědět místo nakládky a místo složení. Samozřejmě musíme mít informace o tom co se bude přepravovat – značku, model automobilu a cenu přepravovaného nákladu.

Kdy obdržím fakturu za rezervaci přepravního místa?

Fakturu za rezervaci přepravního místa obdržíte spolu s potvrzením objednávky e-mailem, nebo, pokud si přejete poštou. Fakturu za přepravní místo můžete zaplatit bankovním převodem, nebo vkladem na náš firemní účet. Upozorňujeme, že faktura je splatná před provedením přepravy. Žádáme Vás, abyste bankovní převod provedli výhradně na základě vystavené faktury a vždy uvedli variabilní symbol (číslo zálohové faktury).

Jsou vozidla během přepravy pojištěna?

Pokud si objednáte přepravu vozidla v bezvadném stavu, asi se těžko spokojíte s tím, že Vám dopravce přiveze vozidlo s prasklým sklem a poničenou střechou od krup s vysvětlením, že za škody ze zákona neodpovídá. Naše firma odpovídá za veškeré škody vzniklé při přepravě, ať už je způsobíme my nebo vzniknou jakkoliv. Bereme to jako standard. 

Nákladní přeprava se řídí úmluvou CMR, kdy standardně (ze zákona) je přepravovaný náklad pojištěn váhovým pojištěním dle čl. 23 Úmluvy CMR, je výše odpovědnosti dopravce max. 8,33 SDR za kilogram hrubé váhy zásilky při aktuálním kurzu XDR, cca 260 Kč/btto kg. Upozorňujeme, že se jedná o základní odpovědnost založenou na hmotnosti přepravovaného nákladu.

Vyzvednutí vozidla po přepravě

Po přepravě Vašeho vozidla si můžete vozidlo pohodlně v dohodnutém termínu vyzvednou. Při předání vozidla náš tým dokumentuje jeho faktický stav. Příjemce je povinen zkontrolovat stav vozidla při jeho převzetí a případná poškození nebo jiné výhrady zapsat do nákladního listu CMR do kolonky výhrady příjemce.

Sledování vozidla během přepravy

Systém sledování vozidel je komplexním a moderním řešením nejen pro sledování vozidel, ale i jejich správu a zabezpečení pro plynulý provoz. Díky satelitnímu systému sledování vozidel máme neustálý přehled o tom, kde se vozy nacházejí a co se s nimi děje v reálném čase i se zabezpečením vozidel.

Co může ovlivnit celkovou cenu přepravy

Cena dopravy vozidla závisí na přesném rozsahu služeb, které chcete využít. Například typ vozidla (auto, motocykl, loď nebo jiný typ vozidla), typ přepravy (otevřená nebo uzavřená přeprava), odpovědnost (základní pojištění odpovědnosti, nebo pojištění přepravy nad rámec CMR), nebo to, zda si máme vaše vozidlo vyzvednout na určité adrese. Proto prosím pochopte, že konkrétní cenovou nabídku Vám můžeme poskytnout až v rámci Vaší nezávazné poptávky na přepravu vozidla.

Jak Vás mohu kontaktovat?

Můžete nás kontaktovat telefonicky během naší pracovní doby. Jsme Vám k dispozici od pondělí do pátku, v čase 8:00 do 18:00 na telefonních číslech +420 234 688 377, +420 607 737 727. Vždy nás můžete kontaktovat e-mailem na adrese info@importdirect.cz a prostřednictvím našeho online poptávkového formuláře , a to i o víkendech a svátcích.

Zahájit chat
Jak Vám můžeme pomoci?
Dobrý den, hledáte přepravu pro Vaše auto, motorku, čtyřkolku nebo loď? Rádi zodpovíme Vaše dotazy...