Časté dotazy

Připravili jsme pro vás odpovědi na nejčastější dotazy, které si můžete v souvislosti s přepravou automobilu  pokládat.

Přeprava vozidel

Abychom mohli připravit cenovou nabídku přepravy, budeme od vás potřebovat nějaké vstupní údaje, nebudete-li posílat nabídku konkurenční. Budeme potřebovat vědět místo nakládky a místo složení. Samozřejmě musíme mít informace o tom co se bude přepravovat – značku, model automobilu a cenu přepravovaného nákladu. Chcete-li znát orientační cenu za Vaši přepravu vozidel, vyplňte prosím náš poptávkový formulář a jeden z našich dispečerů se vám bude v co nejkratší době věnovat. Pokud máte v ruce nějakou konkurenční nabídku na dopravu automobilu ze zahraničí a chcete si ověřit, zda my máme lepší, stačí tuto nabídku poslat na e-mail info@prepravaautomobilu.cz, nebo vyplnit náš kontaktní formulář a my vám řekneme, zda to umíme lépe = levněji.
Naši zákazníci realizují objednání přeprav přes objednávkový formulář, nebo pomocí e-mailové objednávky. Žádné telefonování není nutné. Po obdržení informací o nakládce dispečer ihned zaplánuje vozidla určená k transportu na plánovací mapě, nebo je v případě volné kapacity může rovnou přidělit řidiči k naložení.
Disponujeme přepravníky od nejmenších (kapacita 2 vozidla) až po největší soupravy (kapacita až 10 vozidel). To nám dovoluje zvolit vždy to nejlepší řešení Vaší přepravy. Díky tomu dokážeme realizovat přepravy automobilů již od 1 ks téměř odkudkoli z EU a Švýcarska. Disponujeme také několika logistickými plochami pro překládku a uskladnění vozidel.
Pokud si objednáte přepravu vozidla v bezvadném stavu, asi se těžko spokojíte s tím, že Vám dopravce přiveze vozidlo s prasklým sklem a poničenou střechou od krup s vysvětlením, že za škody ze zákona neodpovídá. Naše firma odpovídá za veškeré škody vzniklé při přepravě, ať už je způsobíme my nebo vzniknou jakkoliv. Bereme to jako standard.
Přeprava vozidel je realizována vlastními přepravníky i prostřednictvím smluvních partnerů, kteří jsou součástí naší dopravní sítě. Disponujeme tak přepravníky od nejmenších (kapacita 2 vozidla) až po největší soupravy (kapacita až 10 vozidel). To nám dovoluje zvolit vždy to nejlepší řešení Vaší přepravy. Přepravy zajišťujeme kusové (od 1 ks) i celovozové (v počtu 8 – 10 vozidel) téměř odkudkoli z EU a Švýcarska. Vozidla přepravujeme na speciálních přepravních vozidlech (autopřepravníky, plachtové přívěsy, podvalníky).

Platba / pojištění

Informace a podmínky pro rezervaci a zrušení přepravy najdete v sekci Obchodní podmínky.
Pokud si objednáte přepravu vozidla v bezvadném stavu, asi se těžko spokojíte s tím, že Vám dopravce přiveze vozidlo s prasklým sklem a poničenou střechou od krup s vysvětlením, že za škody ze zákona neodpovídá. Naše firma odpovídá za veškeré škody vzniklé při přepravě, ať už je způsobíme my nebo vzniknou jakkoliv. Bereme to jako standard. Přepravovaná vozidla jsou standardně pojištěna přepravním pojištěním dle mezinárodní úmluvy CMR (úmluva o přepravní smlouvě v mezinárodní silniční dopravě). Vezměte prosím na vědomí, že se jedná o základní závazek založený na hmotnosti nákladu. Připojištění Vašich vozidel, které přesahuje tuto odpovědnost Vám rádi zprostředkujeme.
Fakturu za přepravu obdržíte spolu s potvrzením objednávky e-mailem, nebo, pokud si přejete poštou. Fakturu za dopravu můžete zaplatit bankovním převodem, nebo platební kartou v sídle naší firmy. Upozorňujeme, že faktura je splatná před provedením přepravy. Žádáme Vás, abyste bankovní převod provedli výhradně na základě vystavené faktury a vždy uvedli variabilní symbol (číslo faktury).

Nechte si nezávazně zpracovat nabídku na Vaši nákladní přepravu a přesvědčte se o kvalitách našich služeb.