Přeskočit na obsah

Časté dotazy

Připravili jsme pro vás odpovědi na nejčastější dotazy, které si můžete v souvislosti s přepravou automobilu pokládat. Pokud jste nenajdete odpověď na Vaši otázku, tak se nám ozvěte. Rádi Vám pomůžeme.

Jak funguje přeprava vozidel?

Přeprava vozidel je realizována vlastními přepravníky i prostřednictvím smluvních partnerů, kteří jsou součástí naší dopravní sítě. Disponujeme tak přepravníky od nejmenších (kapacita 2 vozidla) až po největší soupravy (kapacita až 10 vozidel). To nám dovoluje zvolit vždy to nejlepší řešení Vaší přepravy. Přepravy zajišťujeme kusové (od 1 ks) i celovozové (v počtu 8 – 10 vozidel) téměř odkudkoli z EU a Švýcarska. Vozidla přepravujeme na speciálních přepravních vozidlech (autopřepravníky, plachtové přívěsy, podvalníky).

Jak zjistím přesnou cenu přepravy?

Abychom mohli připravit cenovou nabídku přepravy, budeme od vás potřebovat nějaké vstupní údaje, nebudete-li posílat nabídku konkurenční. Budeme potřebovat vědět místo nakládky a místo složení. Samozřejmě musíme mít informace o tom co se bude přepravovat – značku, model automobilu a cenu přepravovaného nákladu. Chcete-li znát orientační cenu za Vaši přepravu vozidel, vyplňte prosím náš poptávkový formulář a jeden z našich dispečerů se vám bude v co nejkratší době věnovat. Pokud máte v ruce nějakou konkurenční nabídku na dopravu vozidla ze zahraničí a chcete si ověřit, zda my máme lepší, stačí tuto nabídku poslat na e-mail info@prepravaautomobilu.cz, nebo vyplnit náš kontaktní formulář a my vám řekneme, zda to umíme lépe = levněji.

Jak funguje objednání přepravy?

Naši zákazníci realizují objednání přeprav přes objednávkový formulář, nebo pomocí e-mailové objednávky. Žádné telefonování není nutné. Po obdržení informací o nakládce dispečer ihned zaplánuje vozidla určená k transportu na plánovací mapě, nebo je v případě volné kapacity může rovnou přidělit řidiči k naložení. Po zaplánování přepravy Vám vystavíme zálohovou fakturu na rezervaci přepravního místa. Ihned po úspěšné úhradě rezervace Vám přijde sms potvrzení na Váš mobilní telefon.

Kdy obdržím fakturu za rezervaci přepravního místa a jak ji zaplatím?

Fakturu za rezervaci přepravního místa obdržíte spolu s potvrzením objednávky e-mailem, nebo, pokud si přejete poštou. Fakturu za přepravní místo můžete zaplatit bankovním převodem, vkladem na náš firemní účet, nebo platební kartou. Upozorňujeme, že faktura je splatná před provedením přepravy. Žádáme Vás, abyste bankovní převod provedli výhradně na základě vystavené faktury a vždy uvedli variabilní symbol (číslo zálohové faktury).

Jak vozidla přepravujete?

Disponujeme přepravníky od nejmenších (kapacita 2 vozidla) až po největší soupravy (kapacita až 10 vozidel). To nám dovoluje zvolit vždy to nejlepší řešení Vaší přepravy. Díky tomu dokážeme realizovat přepravy automobilů již od 1 ks téměř odkudkoli z EU a Švýcarska. Disponujeme také několika logistickými plochami pro překládku a uskladnění vozidel.

Jak jsou vozidla během přepravy pojištěna?

Pokud si objednáte přepravu vozidla v bezvadném stavu, asi se těžko spokojíte s tím, že Vám dopravce přiveze vozidlo s prasklým sklem a poničenou střechou od krup s vysvětlením, že za škody ze zákona neodpovídá. Naše firma odpovídá za veškeré škody vzniklé při přepravě, ať už je způsobíme my nebo vzniknou jakkoliv. Bereme to jako standard.

Kam moje vozidlo Vaše firma odveze?

Naše přepravní společnost v podstatě odveze vaše vozidlo tam, kam se spolu domluvíme. Záleží to vlastně jen na Vás. Disponujeme několika logistickými plochami pro překládku a uskladnění vozidel. V Praze, Liberci, Plzni, České Lípě, Praze a ve Valašském Meziříčí, kde si vozidlo můžete pohodlně vyzvednout.

Vyzvednutí vozidla po přepravě

Po přepravě Vašeho vozidla si můžete vozidlo pohodlně v dohodnutém termínu vyzvednou. Při předání vozidla náš tým dokumentuje jeho faktický stav. Příjemce je povinen zkontrolovat stav vozidla při jeho převzetí a případná poškození nebo jiné výhrady zapsat do nákladního listu CMR do kolonky výhrady příjemce.

Může být vozidlo naloženo jiným nákladem?

Ne, nakládání vozidel většími předměty je pro přepravu oficiálně zakázáno a může vést ke ztrátě odpovědnosti přepravce. Během přepravy mohou být ve vozidle pouze předměty, které mají být deklarovány jako příslušenství vozidla.

Sledování vozidla během přepravy

Systém sledování vozidel je komplexním a moderním řešením nejen pro sledování vozidel, ale i jejich správu a zabezpečení pro plynulý provoz. Díky satelitnímu systému sledování vozidel máme neustálý přehled o tom, kde se vozy nacházejí a co se s nimi děje v reálném čase i se zabezpečením vozidel.

Mohu rezervaci přepravního místa zrušit?

Ano, zrušení rezervace přepravního místa lze bez sankce provést nejpozději do 24 hodin od objednání přepravy a to prostřednictvím e-mailu dispo@prepravaautomobilu.cz. Po uplynutí této lhůty Vám bude účtován stornopoplatek ve výši 50% z částky za rezervaci přepravního místa. Po obdržení informační DISPO zprávy o termínu nakládky již nelze rezervaci přepravního místa zrušit. Po zrušení rezervace přepravního místa od nás do 2 dnů obdržíte vrácení platby na Váš bankovní účet. Platba bude vrácena na bankovní účet ze kterého byla platba zálohové faktury přijata.

Parkování a skladování vozidel

Našim zákazníkům nabízíme také uskladnění vozidel v zabezpečených prostorách. Uskladněná vozidla jsou 24 hodin denně / 7 dní v týdnu v bezpečí s ostrahou a sledována kamerovým systémem. Disponujeme skladovacími plochami pro osobní, dodávkové, obytné automobily i karavany v kapacitě až 200 vozidel. Skladování je rozděleno do našich logistických center. Ke skladování je možno domluvit i různé služby v podobě STK, přihlašování na Odboru dopravy, převoz vozidel po celé ČR, mytí, čistění interiéru a běžná údržba.

Zahájit chat
Jak Vám můžeme pomoci?
Dobrý den, hledáte přepravu pro Vaše auto, motorku, čtyřkolku nebo loď? Rádi zodpovíme Vaše dotazy...